KONST / Litografier / Färglitografi 11731115
nr 1173 1115
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, "Oskars bostad i Saltsjöbaden". Signerad, numrerad 223/350, motivet: 32x42 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
måndag 2 april 2018
kl 19:21:21
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman